Pärlipüüdjad on Svetlana Rodbaver ja Ingrid Sindi
Eesti Lasterikaste Perede Liit andis kaheksandat aastat välja tunnustusauhinna “Pärlipüüdja“, millega tuuakse esile edasipüüdlikke, andekaid ning silmapaistvaid suure pere vanemaid. Tänavu pälvisid tunnustusauhinna tartlanna Svetlana Rodbaver (fotol vasakul) ja viljandlanna Ingrid Sindi (fotol paremal).
“Pärlipüüdja auhinnaga tunnustame vanemaid, kes oma südikuse, töökuse ning heatahtlikkusega on tõeliselt inspireerivad,” sõnas Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. “Tänavused Pärlipüüdjad on suutnud jätta sügava jälje meie ühiskonda, olnud tõelisteks eeskujudeks ning tõestanud seda, et kui väga tahta, saab kõigega hakkama,” lisas Õunap.
Tunnustus kategoorias “Teenäitaja” antakse lasterikka pere vanemale, kes on silma paistnud uuenduslike ideedega, mis kannavad pikaajalist ja elujõulist eesmärki. “Teenäitaja“ auhinna pälvis tänavu nelja lapse ema Svetlana Rodbaver.
Svetlana on kui Hunt kriimsilm, kellel on üheksa ametit. Ta on alati olemas, seda nii töökaaslaste kui ka maakondliku lasterikkaid peresid esindava ühingu perede jaoks. Ta on vedanud 12 aastat Tartumaal heategevuslikku algatust “Lapsed kooli”, aidanud teha tõlketöid vene keelde ning ulatanud abikäsi ootamatutel hetkedel. Tartu Pereliidu juhatuses on Svetlana tegutsenud viis aastat, kus ta on ühingu raamatupidaja, assistent ja vabatahtlik ühes isikus. Alates käesoleva aasta sügisest õpib Svetlana Eesti Lasterikaste Perede Liidu pilootprojekti raames kogemusnõustajaks. Tema sooviks on tulevikus olla veelgi rohkemate inimeste jaoks olemas ning nõustada ja aidata neid selles, millest ta ise on võitjana väljunud. Svetlana on meie võrgustiku tõeline pärl ja teenäitaja, kes sageli jääb kõrvalseisjatele märkamatuks, kuid kes vaikselt ja sihikindlalt on alati olemas.
Tunnustus kategoorias “Rajaleidja“ antakse lasterikka pere vanemale, kes on omandanud akadeemilise kraadi kas bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppes lasterikka pere vanemana. “Rajaleidja“ auhinna pälvis tänavu nelja lapse ema Ingrid Sindi, kelle hing ja süda on juba aastaid tuksunud asenduskodus elavate lastega ühes rütmis. Ta on mitmeid aastaid panustanud Viiratsi Lastekodu juhtimisse, olnud seotud Viljandi Lasteabi- ja Sotsiaalkeskusega ning SOS Lasteküla Eesti ühinguga, täites seal nii lapse õiguste nõuniku rolli kui ka SOS Põltsamaa lasteküla juhataja rolli. Alates 2018. aastast on ta Tallinna Ülikooli lektor.
Käesolev aasta on Ingridi elus olnud märgiline, ta kaitses Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi doktorandina doktoritöö teemal „Laste institutsionaalse asendushoolduse diskursiivsed praktikad: etnograafial põhinev uuringukogemus SOS Eesti Lastekülas“. Oma sünniperest eraldatud laste heaolu ja areng subjektidena on olnud asendushooldusteenustega tegelevatele teadlastele, poliitika kujundajatele ja praktikutele oluliseks probleemiks. Rahvusvaheliselt tunnustatud lapse õiguste ja heaolu raamistikku ning uue lapsepõlve sotsioloogia teooriaid ja kontseptsioone järgides keskendus doktoriuurimus asendushoolduse ümberkorralduste käigus toimuvate diskursiivsete praktikate uurimisele SOS Eesti Lastekülas.
“Pärlipüüdja“ tunnustusauhinna varasemate laureaatidega on võimalik tutvuda SIIN.