Põhikiri

MTÜ SAKU VALLA LASTERIKKAD

Põhikiri

Kinnitatud 14.10.20 toimunud üldkoosolekul.

 

ÜLDSÄTTED

  1. Mittetulundusühing nimega Saku Valla Lasterikkad (edaspidi Ühing), lühendatult SVL, on asutatud 13.05.2005.
  2. Ühingu asukohaks on Saku Harjumaa, Eesti Vabariik.

 

EESMÄRK JA TEGEVUSED

  1. Ühing on kodanikualgatusel põhinev vabatahtlikke füüsilisi isikuid ühendav organisatsioon, mis lähtub oma tegevuses Saku valla lasterikaste perede vajadustest ja huvidest.
  2. Ühing on loodud lasterikaste perede laste kasvu-ja arengutingimustele kaasaaitamise eesmärgil. Ühingu põhieesmärgiks on lasterikaste perede väärtustamine, ühishuvide kaitsmine ja esindamine.

 

LIIKMELISUS

Liige

  1. Ühingu liikmeks saab astuda füüsiline isik, kelle peres kasvab liikmeks astumise hetkel vähemalt 4 kuni 19aastast last ja/või kuni 26aastased (k.a) päevases õppes õppivad noored, kes kuuluvad samasse leibkonda.
  2. Liikmeks vastuvõtmise otsustab Ühingu juhatus pärast avalduse ja muude nõutavate dokumentide esitamist.
  3. Ühingu liikmete õigused ja kohustused tulenevad seadusest, põhikirjast, üldkoosoleku ja juhatuse otsustest. Liikmel on eelisõigus Ühingu poolt vahendatavatele või loodavatele hüvedele. Liikmel on õigus osaleda hääleõigusega üldkoosolekul, olla valitud Ühingu juhtorganitesse. Liikmel on kohustus järgida üldkoosoleku poolt kehtestatud liikmete head tava ning mitte kahjustada Ühingu mainet ja head nime; tasuda liikmemaksu üldkoosoleku poolt kehtestatud suuruses ja korras; teatada Ühingu juhatusele liikmete pidamise arvestuseks vajalikud isikuandmed ning teatada majandusaasta jooksul nende andmete muutumisest; muud üldkoosoleku otsusega antud kohustused.

 

Toetajaliige

  1. Toetajaliige on isik, kes soovib osaleda Ühingu tegevustes ja töös, toetada Ühingut oma teadmistega, majanduslikult või muul viisil ning aitab kaasa Ühingu põhikirjaliste eesmärkide saavutamisele.

 

JUHTIMINE

Üldkoosolek

  1. Ühingu kõrgeimaks organiks on üldkoosolek, mis võtab vastu otsuseid kõikides ühingu juhtimise küsimustes, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud juhatuse või ühingu muu organi pädevusse.
  2. Üldkoosolek toimub vähemalt üks kord aastas või vastavalt vajadusele. Üldkoosoleku kokkukutsumisest teatab juhatus vähemalt 14 kalendripäeva ette e-posti teel.
  3. Üldkoosolek on otsustusvõimeline, olenemata koosolekust osavõtvate liikmete arvust.

Juhatus

  1. Ühingu igapäevast tegevust juhib ja ühingut esindab juhatus, kuhu kuulub 3 -5 liiget. Juhatus valitakse kolmeks aastaks.
  2. Juhatus võib valida juhatuse liikmete seast juhatuse esimehe, kelle pädevuses on juhatuse koosolekute kokku kutsumine ja juhatamine.
  3. Juhatuse pädevuses on korraldada Ühingu igapäevast tööd, s.h. pidada liikmete arvestust; moodustada täiendavaid organeid ja kogusid Ühingu eesmärkide saavutamiseks; kinnitada Ühingu korraldatavate konkursside tingimused; lahendada Ühingu tegevuse kohta tulnud proteste.

 

LÕPPSÄTTED

  1. Likvideerimisel alles jäänud vara antakse tulumaksusoodustusega

mittetulundusühenduste, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirjas olevale või avalik-õiguslikule juriidilisele isikule.