Taotlemise tingimused

  1. Eesti Lasterikaste Perede Liit (registrikood 80090320, asukoht Lossi tn 35-22, Viljandi, 71004, Eesti) (edaspidi „ELPL“) on kolme ja enama lapsega peresid koondav katusorganisatsioon, kes lähtub oma tegevustes suurte perede väärtustamisest ja toetamisest ning kes haldab platvormi aadressil lasterikkad.ee
  2. ELPL koondab enda alla liikmesorganisatsioone (edaspidi Liikmesorganisatsioon), mis kannavad endas ELPL-iga samu eesmärke ning kes pakuvad koostöös ELPL-iga oma liikmetele erinevaid hüvesid ja soodustusi.
  3. ELPL pakub tema poolt hallatava platvormi (ELPL Liikmeportaal) kaudu võimalust esitada Liikmesorganisatsioonile taotlus liikmeks astumiseks. Taotlust saab esitada isik, kelle perekonnas kasvab vähemalt kolm last/noort, kellest igaüks vastab vähemalt ühele järgnevatest tingimustest:
    • Laps on vanuses kuni 18 eluaastat;
    • Noor, vanuses 18-26 eluaastat (k.a), õpib nt gümnaasiumis, kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis, ülikoolis. Noor võib omada õppetöö tõttu vahelduvat elupinda juhul kui teda seovad taotlejaga endiselt ühised eelarve- ja raharessursid;
    • Noor vanuses 26 eluaastat (k.a) on raske või sügava puudega. ELPL-il on liikmelisuse taotlemisel õigus võtta arvesse noore töövõimet;
    • 18-26-aastane noor on ajateenija, kes viibib ajateenistuse ajal akadeemilisel puhkusel;
    • Laps vanuses kuni 18 eluaastat on taotleja eestkostel;
    • Laps vanuses kuni 18 eluaastat, kes elab taotleja perekonnas hooldamise lepingu või hoolduspere lepingu või järelhooldusteenuse lepingu alusel;
    • Noor vanuses 18-26 eluaastat (k.a) õpib nt gümnaasiumis, kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis, ülikoolis ning kes elab taotleja perekonnas hooldamise lepingu või hoolduspere lepingu või järelhooldusteenuse lepingu alusel.
  1. Liikmesorganisatsiooni liikmeks astumisega peavad olema nõus kõik perekonna täisealised liikmed. Seejuures liikmeks astumise taotlust ei loeta esitatuks enne, kui kõik taotleja poolt taotluses märgitud täisealised perekonnaliikmed on loginud ELPL-i Liikmeportaali sisse ja on andnud nõusoleku Liikmesorganisatsiooni liikmeks saamise kohta. Sõltumata eeltoodust kinnitab taotleja, et tema poolt taotluses esitatud täisealised isikud on andnud nõusoleku andmete taotluses esitamiseks ja on kinnitanud taotlejale valmisolekut saada Liikmesorganisatsiooni liikmeks.
  1. Leibkond saab olla ühe Liikmesorganisatsiooni liige. Seejuures ei saa Sa liitumistaotlust esitada, kui oled liitunud mõne Liikmesorganisatsiooniga teise perekonna koosseisus. Seega, kui Sa oled juba liitunud mõne ELPL-i Liikmesorganisatsiooniga, ei saa Sa liituda teiste Liikmesorganisatsioonidega. Kui Sa soovid liituda mõne teise piirkonna Liikmesorganisatsiooniga, siis tuleb Sul esmalt lõpetada kehtiv liikmelisus ning esitada uus liikmeks astumise taotlus.
  1. Kui lapsevanemad kuuluvad erinevasse perekonda, saab liikmelisust taotleda ning lapse liikmetaotlusele kanda vaid lapsevanem, kes moodustab lapsega igapäevaselt ühe perekonna ning kelle alaline elukoht kattub lapse alalise elukohaga. Vaidluse korral on lapsevanemal võimalus alalise elukoha kindlaksmääramiseks esitada ELPL-ile andmed lapse rahvastikuregistrijärgse alalise elukoha, õppeasutuse asukoha ja peretoetuse saaja isiku kohta. ELPL edastab esitatud andmed Liikmesorganisatsioonile, kes langetab esitatud andmete pinnalt lõpliku otsuse. Seejuures ülalpidamiskohustus ei taga lapse liikmetaotlusele kandmise õigust.
  1. ELPL-i Liikmeportaali kaudu esitatud taotlus edastatakse Liikmesorganisatsioonile, kellel on õigus see vastu võtta või lükata Sinu liikmetaotlus tagasi. Liikmesorganisatsioonil on mh õigus ka tühistada Sinu liikmestaatus, kui Sa ei vasta Liikmesorganisatsiooni põhikirjas sätestatud tingimustele, rikud selles toodud kohustusi või on muu alus Sinu liikmelisuse peatamiseks/tühistamiseks.
  2. Liikmetaotluse tagasilükkamisel või liikmestaatuse tühistamisel Liikmesorganisatsiooni poolt, tühistab ELPL Sinu ja Su perekonna liikmete juurdepääsu platvormile.